Малко известни факти за Мекотели.



Третата част от прикритието е позата. Начинът, по който октоподът застава, може да го направи повече или по-малко забележим.

Церкариен дерматит на долните крайници след проникването на причинителите на шистозомоза Сладководните охлювчета от някои тропически видове могат да бъдат междинен гостоприемник за ларвните форми на Смукалници, причиняващи при висшите гръбначни заболяването шистозомоза.

Природозащитен статус: Няколко вида са застрашени или застрашени от изчезване; единият е изчезнал

Овие мали животни кои живеат во океаните се претежно слепи и или срамнети со земја или цилиндрични.

Ракообразните и мекотелите се ловят от крайбрежните рибари с помощта на прости методи. Омари, например, със саксии със стръв, които се потапят в морето и редовно се проверяват. Също така, не всеки уловен омар стига до пазара, тъй като минималният размер на животните е точно определен.

Отгоре на това много октоподи живеят в сложна в пространствено отношение среда – те трябва да се придвижват над, около и през рифовете. Тъй като нямат телесна броня, те трябва да са нащрек за хищници и в случай че камуфлажът не е достатъчен, трябва да знаят къде да се скрият.

Главоногите са вид мекотели – група, която включва черупчестите и голите охлюви, както и мидите и стридите.

Октоподите могат да се открият от тропиците до полюсите, от кораловите рифове до пясъчните наноси, от плитките лагуни до бездните. Или поне могат, ако ги забележиш.

Не му е нужно приспособление, за да бърка в пукнатините – просто може да пъхне пипало в тях – или мекотели да разтвори стрида.

При останалите представители той преминава през метаморфоза, като при различните класове се наблюдават специфични особености.

Можете да развиете тези малки подутини навсякъде по тялото си, но те може да са по-чести на вашето:

Направо към съдържанието Главно меню Главно меню

Никога не приемайте това животно с голи ръце, колкото и да е малко! В случая с борбата срещу октопода, дори доста голям, трябва да помним, че най -уязвимото място на тялото му е зоната между очите, където защитата трябва да бъде намушкана по време на защита. И накрая, трябва да знаете какво точно се съдържат токсините в отровата на главоногите.

Уште почудно, повеќето неврони на октопод се наоѓаат не во неговиот мозок, туку во неговите раце, кои можат да функционираат автономно дури и кога се одвоени од неговото тело.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *